LESKOVČANI POBEDILI BEOGRAĐANE: Košarkaši Zdravlja opravdali ulogu favorita u duelu sa ekipom Slodesa

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras pred svojim navijačima ekipu Slodesa iz Beograda rezultatom 82:78 (17:20, 36:9, 20:18, 19:31).

Leskovčani su teže nego što se očekivalo opravdali ulogu favorita, a mladi i poletni sastav gostiju umalo u finišu nije kaznio opuštane u redovima Zdravlja.

Domaćin je odlično otvorio meč i u 5. minutu najavio pobedu (13:5). Nepotrebna nervoza na parketu donela je dve tehničke greške Stamenkoviću, ali i seriju gostiju koji su posle vođstva Zdravlja 15:7 serijom 0:13 stigli do vođstva (10. minut 15:20).

U drugoj četvrtini dobra igra košarkaša Zdravlja koji su za 10 minuta postigli 36 a primili samo 9 poena i na odmor sa velikih 14 poena razlike (43:29).

U nastavku pad u igri domaćina, što borbeni gosti kažanjavaju i u poslednjoj četvrtini stižu na korak do preokreta (39. minut 76:75). Iskusni sastav Leskovčana ipak nije dozvolio iznenađenja i sigurnom igrom u samoj završnici ipak stiže do zaslužene i vredne pobede.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković 6, Hadson 26 (6 skokova), Petković 7 (6 skokova, 4 asistencije), Stamenković 4 (4 skoka), Jovanović 10, Cekić, Đorđević 11, Radivojević 1, Stajić, Vujasinović 4 (5 asistencija), Jović 9, Bjelak 4 (3 asistencije).

Pred Leskovčanima je teška nedelja i 2 uzastipna gostovanja. U četvrtak Zdravlje gostuje u Novom Pazaru, a sledećeg vikenda u Lazarevcu gde izlazi na megdan ekipi Kolubare.

Izložba “Ana Frank – istorija za sadašnjost” otvorena u Hemijsko-tehnološkoj školi Božidar Đorđević Kukar

Danas je u Hemijsko-tehnološkoj školi Božidar Đorđević Kukar svečano otvorena izložba pod nazivom „Ana Frank …