LESKOVČANI NE DAJU TRON: Druga pobeda košarkaša Zdravlja na gostovanjima za manje od 48 sati

Košarkaši Zdravlja pobedili su danas u Boru ekipu Bor RTB rezultatom 58:68 (17:18, 13:10, 12:27, 16:13) u utakmici 9. kola Druge lige Srbije.

U drugoj utakmici odigranoj za manje od 48 sati (u četvrtak su sa početkom u 21 čas Leskovčani slavili u Čačku protiv Železničara), košarkaši Zdravlja su uprkos problemima koje je u prethodnim nedeljama izazvao Korona virus, zabaleželi novi trijumf kojim su se učvrstili na 1. mestu na tabeli Druge lige Srbije.

Izjednačena borba viđena je u prvoj četvrtini (17:18), a nastavljena u drugom periodu gde su dobre odbrane uz dosta nervoze donele i igru na mali broj poena (13:10).

U trećoj četvrtini sjajna igra Leskovčana. Ostavili su košarkaši Zdravlja Borane na samo 12 poena, na drugoj strani ubeležili čak 27 i u ovom periodu najavili i konačan trijumf.

U poslednjoj četvrtini borba za svaku loptu, za svaki poen. Domaćin je u jednom trenutku uspeo da se približi na 7 poena razlike (35 minut 51:58), ali su raspoloženi Leskovčani vrlo brzo vratili stvari na svoje svoje mesto i uspešno priveli utakmicu kraju.

Za ekipu Zdravlja su igrali: D. Jović 10 (4 skoka), Jovanović 16 (6 skokova, 3/3 za dva, 3/5 za tri, index 21), Stojković 3, Petković 15 (8 skokova, 2/2 za tri, index 18), Bjelak 10 (7 skokova), Radivojević, Pejović 11 (8 skokova), Tešović 3 (12 skokova), Đ. Jović.

Posle 8 odigranih kola ekipa Zdravlja se nalazi na prvom mestu na tabeli Druge lige Srbije grupa Jug sa 14 osvojenih bodova, ispred Konstantina sa 13 bodova.

Pred izabranicama trebera Lazara Spasića su 2 utakmice na domaćem terenu.

U sredu se igraju sve utakmice 8. kola Druge lige Srbije koje je odloženo zbog Korone, a Zdravlje u Leskovcu dočekuje niški Fair Play. Već u subotu leskovački košarkaši dočekuju Mladost iz Smederevske Palanke.