Leskovačka Sloga i Radan u finalu Kupa Jablaničkog okruga

Slide Background
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

U finale Kupa Jablaničkog okruga za sezonu 2020/2021. plasirali su se srpskoligaš Radan iz Lebana i prvak Zone Jug, Sloga iz Leskovcu.

Radan je juče u Vlasotincu pobedio domaću Vlasinu rezultatom 0:2 i tako se revanširao za nedavni poraz u prvenstvenoj utakmici odigranoj u Lebanu. Golove za ekipu Radana postigli su Kostić 67. minutu iz jedanaesterca i Krstić u 88. minutu, koji su praktično kaznili Vlasotinčane za brojne promašaje uključujući i penal koji je bio dosuđen za domaćina pri rezultatu 0:0.

Sloga je na svom terenu opravdala ulogu favorita u duelu sa Jablanicom iz Medveđe i slavila rezultatom 3:1. Golove za ekipu Sloge postigli su Kostić u 50., Đorđević u 65. i L. Petrović u 82. minutu, dok je počasni pogodak za goste iz Medveđe postigao Ivanović u 76. minutu. Leskovčani su tako izborili pravo da brane trofej osvojen prošle godine, ali i priliku da osvajanjem još jednog trofeja, posle titule u Zoni Jug, zasluže epitet najuspešnijeg fudbalskog kluba u Jablaničkom okrugu u sezoni koja je pri kraju.

Utakmica finala Kupa FSJO najverovatnije će biti odigrana u sredu 9. juna po okončanu prvenstvene trke za bodove u Srpskoj ligi Istok i Zoni Jug. Mesto odigravanja finala još uvek nije saopšteno, ali kako saznaje Dnevnik Juga iz tabora finalista stigla je najava da bi želeli da budu organizatori ove utakmice.