Košarkaši Zdravlja stali u završnici posle vođstva od 16 poena razlike na poluvremenu

Slide Background
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras u Leskovcu u duelu sa SPD Radničkim rezultatom 78:82 (19:16, 32:19, 12:22, 15:25).

Leskovčani su odigrali meč sa dva različita poluvremena, u igri od sjaja do očaja. Počeli su odlično, a posle prvh 20 minuta igre na semaforu je pisalo 16 poena prednosti za domaće – 51:35.

U nastavku do izražaja dolazi dubok roster Kragujevčana čiji je trener Marko Simonović koristio 11 igrača. Domaćin je sa sedmoricom košarkaša u timu posustao u samoj završnici meča, pa su na kraju gosti slavili pobedu sa 4 poena razlike. Izostanak Đorđa Jovića, Nikolića i Harvija bio je previše za duel sa iskusnim timom SPD Radničkog.

Za ekipu Zdravlja su igrali: D. Jović 23 (indeks 20, 7 skokova, 4 asistencije), Gavrilović 4 (2/2 za dva), Tasić 5 (3 skoka, 2/3 šut iz igre), Dugalić 2 (7 skokova), Blakney 8 (7 skokova), Callahan 18 (4 skoka, 3 asistencije), Đorđević – Marinković 18 (4/6 za tri).

U sledećem, 24. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje gostuje u Čačku gde će odmeriti snage sa istoimenim domaćim timom.