Košarkaši Zdravlja slavili na gostovanju u Beogradu

Košarkaši leskovačkog Zdravlja ubedljivo su na gostovanju u Beogradu savladali ekipu Žarkova rezultatom 72:89, po četvrtinama 20:24, 13:16, 22:15, 17:34.

Leskovčani su dobrom igrom u prvom poluvremenu stekli 7 poena prednost do odlaska na odmor (33.40). U trećeoj četvrtini bolja igra domaćina pa su u poslednjih 10 minuta rivali ušli rezultatski izjednačeni (55:55).

U četvrtoj četvrtini furizona igra Leskovčana koji su postigli duplo više poena od domaćina i pokazali da zaslužuju mesto u samom vrhu tabele.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Ristić 8 (6 asistencija, 4 ukradene lopte), Gašić 28 (5 asistencija), Tešanović 8, Jovanović 9 (6 skokova, 3 asistencije), Petković, Dojčinović 6 (4 skoka), Tešović 9 (3 skoka, 3 asistencije), Jović 5 (3 skoka, 5 asistencija), Stojiljković 14 (9 skokova), Manić 2.

Zdravlje se dva kola pre kraja nalazi na 4. mestu na tabeli Druge lige Srbije. U sledećem, pretposlednjem 25. kolu Zdravlje na oproštaju od navijača dočekuje ekipu Zemuna.