“IZLAZ” – U Narodnom muzeju otvorena izložba Leskovčanke Marije Stojković

Izložba Leskovčanke Marije Stojković otvorena je u Narodnom muzeju u Leskovcu.

Izložbu je otvorila Jasmina Zlatković, master istorije umetnosti.

„Autorka se u svojim radovima bavi problemima savremenog društva i savremenog čoveka pojedinca. Sam naziv izložbe „Izlaz“ upravo ukazuje ne samo na taj fizički izlaz ovih trodimenzionalnih formi iz tih okvira u koje su smeštene, već i aludira na problem savremenog čoveka koji je zatvoren nekim ličnim stegama, pa traži svoj izlaz iz takvih okova. „

Marija Stojković je diplomirala na Višoj školi likovnih i primenjenih umetnosti u Beogradu na odseku dizajna enterijera, a na fakultetu primenjenih umetnosti u Beogradu diplomirala je (2012) na odseku scenografija a danas se bavi se slikarstvom i ilustracijom.

Check Also

Folklorci iz Srbije i Severne Makedonije oživeli tradiciju na Saboru u Leskovcu

Leskovac je i ove godine bio mesto susreta ljubitelja narodne igre, pesme i običaja. U …