Fudbaleri Dubočice poraženi na gostovanju u Novom Sadu

Fudbaleri Dubočice poraženi su na otvaranju sezone na gostovanju u Novom Sadu, a pokazalo se da optimizam Leskovčana nije posebno impresionirao favorizovanog domaćina.

Ekipu Kabela mnogi su pre starta proglasili favoritom za osvajanje mesta koje vodi u Super ligu pa ovakav rezultat spada u kategoriji očekivanih za poznavaoce fudbalskih prilika.

Na isteku prvih pola sata igre Mesarović je kaznio nesigurnu igru Leskovčana i doneo prednost Novosađanima. Tri minita pred odlazak na odmor Vidakov je duplirao prednost domaćina.

U nastavku tračak nade za Leskovčane: kapiten Dušan Savić je konkretniju i bolju igru svog tima krunisao pogotkom: posle greške odbrane Kabela dosuđen je indirektan udarac za Dubočicu u šesnaestercu, na 11-12 metara od gola Novosađana. Savić je vešto prebacio loptu u same raklje i najavio uspešnu golgetersku sezonu.

Novosađani su pobedu overili sa bele tačke tri minuta pre kraja, nakon što je jedan od fudbalera Dubočice igrao rukom u svom šesnaestercu.

PRVA LIGA SRBIJE – 1. KOLO

KABEL – GFK DUBOČICA 3:1 (2:0)

Strelci: 1:0 Mesarović u 30., 2:0 Vidakov u 42., 2:1 Savić u 67., 3:1 Novaković u 87. minutu iz jedanaesterca – Novi Sad, stadion Kabela, igrano bez prisustva publike. Žuti kartoni: Novaković (Kabel), Mitrović. M. Stanković (Dubočica).

KABEL: Brać, Jeličić, Novaković (Pavlićević), S. Petrović, Vidakov, Mesarović (Srbijanac), Kočović, Karać (M. Petrović), Kojičić, Mandić, Govedarica.

GFK DUBOČICA: M. Mladenović, Ivanović, L. Mitrović (Karapandžić), Savić, Ilić (Stojković), Jovanović (M. Stanković), D. Mladenović, S. Radić, Marković, Onimisi, P. Radić (Milić).

U 2.kolu Prve lige Srbije Dubočica bi na svom terenu trebalo da dočeka Radnički iz Kragujevca.