FOTO PRIČA: Litija kroz Leskovac

Grad Leskovac danas proslavlja gradsku slavu Svetu Trojicu (Oca, Sina i Svetog duha).

Tim povodom svečana litija prošla je danas kroz naš grad. Kolona se kretala od crkve, kroz centar grada, do gradskog parka i nazad do crkve. Prilikom rezanja slavskog kolača Vladika Arsenije iskoristio je priliku da čestita Leskovčanima slavu sa željom da je još dugo godina proslavljaju u zdravlju i spasenju.

Ovogodišnji domaćin slave Nebojša Kocić, direktor Turističke organizacije Leskovac, predao je slavu direktoru Doma učenika srednjih škola, Ivanu Iliću.

Kako je to izgledalo pogledajte na slikama i videu ispod.

https://www.facebook.com/dnevnikjuga.dnevnilist/videos/414754189123248/

Check Also

„Kosovka devojka“ stiže u Leskovac: U toku poslednje pripreme za dolazak remek-dela Uroša Predića

Odbrojavanje do dolaska „Kosovke devojke“ u Leskovac je počelo. U toku su završne pripreme za …