
Humanitarna fondacija „Pokreni život“ uputila je javni apel za pomoć malenoj Nadi Stanković iz Vlasotinca.
„Nada Stanković iz Vlasotinca rođena je 23.02.2025. godine.
Nada je rođena u 39/40 nedelji carskim rezom, iz druge uredne trudnoće. Drugog dana po rođenju primećeni su konvulzivni napadi, nakon dve nedelje upućuje se u UKC u Nišu, gde je dijagnostikovana epilepsija ( G 40.8.). U daljem periodu se utvrđuju razvojne i epileptičke encefalopatije udružene sa patogenom varijacijom u KCNQ2 genu, uz dijagnozu R45.1 i F83.
Nada je dva meseca lečena u UKC u Nišu gde je stanje bilo nestabilno, a terapija maksimalna. Nakon dva meseca prelazi na Institut za zdravstvenu zaštitu majke i deteta gde se stabilizuje stanje. Nakon pedeset dana dolazi do novog pogoršanja stanja i EEG snimkom se utvrdjuju ekstenzioni infantilni spazmi. Nada zaostaje u psihomotornom razvoju, delimično prati, ne drži vrat, ima probleme sa varenjem.
Novčana sredstva su Nadi potrebna za dugoročna praćenja stanja i mnogobrojne terapije defektologa, fizijatra, BDA tretmane, neurologa, genetičara, oftamologa, takodje su potrebna sredstva i za odlazak, lečenje i smeštaj u zemlji i inostranstvu.
Pomozimo da Nada plati potrebne terapije!
Dinarski račun: 160-6000002030249-29
Devizni račun: 160-6000002025969-65
IBAN: RS35160600000202596965
SWIFT / BIC : DBDBRSBG
SMS 400 na 3800, 200 dinara, jednokratna pomoć
Paypal i online uplate putem sajta: https://www.pokrenizivot.com/lat/korisnik/nada-stankovic-400–
Srdačno,
Tim Fondacije Pokreni Život
Dnevnik Juga Dnevne internet novine juga Srbije
