Dubočica osvojila bod u Dobanovcima – Leskovčani u finišu propustili dve idealne prilike za pobedu

Fudbaleri Dubočice osvojili su bod na teškom gostovanju u Dobanovcima u duelu sa ekipom Budućnosti.

Posle vođstva domaćina meč je završen nerešenim rezultatom: Budućnost – Dubočica 1:1.

Već u prvom poluvremenu Leskovčani su preko kapitena Savića mogli do gola, ali je sjajna prilika u 43. minutu otišla u nepovrat.

I u nastavku prvo do šanse dolaze gosti, ali je Stanković u 57. minutu z atrenutak zakasnio.

Kazna je stigla u 60. minutu: posle kornera Dobrijevič je glavom posalo loptu u mrežu Dubočice.

Leskovčani tada kreću u još žešće napade. U 78. minutu Zvonimir Stanković je sjajno izvep slobodan udarac, a Lazar Mitrović je iz peterca zatresao mrežu domaćina.

Do kraja još dve idealne prilike za tim iz Leskovca: u nadoknadi vremena najpre 100% šansa za Miloša Stankovića na asistenciju kapitena Savića, a nedugo zatim se Dušan Savić našao oči u oči sa golmanom Budućnosti, ali je mreža domaćina mirovala.

Posle 9. kola Dubočica se nalazi na 14. mestu sa 8 osvojenih bodova i učinkom od 1 pobede, čak 5 remija i 3 poraza.

Prilika za popravljanje bodovnog salda je u 10. kolu kada u Leskovcu gostuje ekipa Jagodina, a meč se igra u ponedeljak na Gradskom stadionu.