Centar za stručno usavršavanje u obrazovanje obeležio 15 godina postojanja i rada

Centar za stručno usavršavanje u obrazovanju prigodnom svečanošću obeležio je danas jubilarnih 15 godina postojanja i rada. Ovaj događaj je živo svedočanstvo posvećenosti i odanosti vrednostima obrazovanja, nauke i kulture.

Obeležavanju je prisustvovala članica Gradskog veća, Jelena Miljković istakavši tom prilikom da se tokom godina Centar razvio u uglednu ustanovu, koja neguje kreativnost, intelekt i nova naučna dostignuća, čiji kolektiv nastoji da prenese budućim generacijama plamen znanja.

„Vrata Centra su uvek otvorena za sve saradnike, prijatelje i mališane, željne znanja i nauke, a koliko je nauka bitna za društvo govore naši mladi, uspešni naučnici i istaknuti istraživači, koji svoj put ka uspehu grade u svom rodnom Leskovcu. Na ovaj dan odajemo priznanje kvalitetu rada ove ustanove i njenoj plemenitoj misiji sagledavanja sadašnjih i budućih potreba i prioriteta u prosveti. Svojim postojanjem Centar stvara putokaz ka izgradnji čvrstih obrazovnih temelja i tako će biti i u godinama koje dolaze“, rekla je članica Gradskog veća, Jelena Miljković.

Prema rečima direktorke Centra za stručno usavršavanje u obrazovanju, Anđele Kostić Minić, ova ustanova je postala mesto gde se razmenjuju ideje, podrška i što je najvažnije u Centru se razmenjuju radoznalost i entuzijazam.

„Veoma smo ponosni na naš Naučni klub, koji unosi posebnu živost, energiju i radost u rad Centra. Deca uče putem radionica, eksperimenata i tu nauka nije apstraktna, nego prerasta u iskustvo, koje može da se dodirne i vidi. Neka godine koje slede budu još kreativnije, smelije i zabavnije. Ako nas je nečemu naučilo ovih 15 godina, to je da se najbolji rezultati postižu kada se radi sa voljom, znanjem i osmehom“, naglasila je direktorka Kostić Minić.

U okviru Centra za stručno usavršavanje u obrazovanju funkcioniše Naučni klub, koji je otvoren 2016. godine, kada je gradonačelnik Leskovca dr sci. med. Goran Cvetanović potpisao trojni Memorandum o saradnji između grada, Centra za promociju nauke u Beogradu i Centra za stručno usavršavanje u obrazovanju.

Gradonačelniku Leskovca dr sci. med. Goranu Cvetanoviću pripala je statueta za izuzetan doprinos u radu Centra za stručno usavršavanje u obrazovanju i bezrezervnu podršku.

Check Also

Folklorci iz Srbije i Severne Makedonije oživeli tradiciju na Saboru u Leskovcu

Leskovac je i ove godine bio mesto susreta ljubitelja narodne igre, pesme i običaja. U …