”Zdravlje” poraženo od ”Radničkog” na otvaranju košarkaške sezone u Leskovcu

”Farmaceuti” su od početka jurili prednost, koja je, u jednom trenutku, iznosila i 12 poena. U završnici, kada je moglo doći do preokreta, gosti su bili i spretniji i srećniji. Konačno 71:74 (15:24)9,(15:9), (19:21) i (22:20).

”Radnički” je prvi došao u vođstvo i sa manjom ili većom razlikom, čuvao prednost do sredine poslednje četvrtine. Gost je u utakmicu ušao silovito, na samom startu želeći da stavi protivniku do znanja da traži iskupljenje za poraz u prvom kolu. Start utakmice obeležile su i tehničke greške i promašaji na obe strane, ali je sreća bila češće saveznik Kragujevčana .

U drugom delu igre se, uglavnom igralo koš za koš, a ”Zdravlje” je, na dva minuta pre kraja, uspelo da smanji prednost gostiju na samo pola poena. Na odmor se ipak odlazi pri rezultatu 30:33.

Treća četvrtina bila je gotovo identična prethodnoj, a šansu za izjednačenje, ”farmaceuti” propuštaju u finišu, nakon čega je usledila kazna .

Preokret se očekivao u poslednjem delu igre i do njega dolazi sredinom četvrtine. Đorđević trojkom podiže publiku na noge i dovodi ”Zdravlje” u vođstvo, ali je radost domaćina trajala kratko. Minut i po kasnije, ”Radnički” opet stiče prednost. Do kraja, izjednačenje, pa promašaji na obe strane, da bi tačku na meč stavio Dumić, pogotkom za tri poena i konačnih 71:74.

U redovima domaćina, najraspoloženiji za šut bio je Stefan Đorđević sa 15 poena, dok je kod gostiju najefikasniji bio Katić (21).