Zdravlje pokleklo protiv Dunava u dramatičnoj penal završnici

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras u Leskovcu u duelu sa ekipom Dunava rezultatom 66:67 (15:17, 13:13, 11:15, 27:22) u utakmici 9. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Meč je protekao u izjednačenoj igri, a gostujući košarkaši bili su većim delom susreta u vođstu. Domaćin je meč odigrao u skraćenoj rotaciji, bez Tavakalajana sa kojim je raskinut ugovor i povređenog Stojanovića. Ovome treba dodati da je Jovanović vrlo brzo dobio 5 ličnih grešaka, da su 4 lične brzo svirane i Morganu koji je iskustvom uspeo da produži boravak u igri, ali je u finišu i on morao van igre zbog 5 penala.

Leskovčani su šutirali trojke 20,5% (7/34), a za dva poena 50% (17/34). I sa tako lošim šutem, Zdravlje je zahvaljujući dobroj odbrani ipak uspelo da se vrati u meč posle vođstva gostiju (33. minut 46:54).

U poslednji minut domaćin ulazi sa poenom prednosti (63:62). U dramatičnoj završnici više koncentracije i mirnije ruke imali su gosti. Marko Grković je pogodio oba bacanja (63:64), a Škundrić je 40 sekundi pre kraja doveo domaće u vođstvo (65:64).

U penal završnici, u poslednjih 15 sekundi, kapiten Zdravlja Milan Radivojević pogodio je jedno od 4 slobodna bacana. Na drugoj strani Milan Vulić je realizovao 3 od 4 bacanja. Dovoljno za pobedu i veliku radost gostiju iz Starih Banovaca.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Gorbačov, Stojković 5 (10 asistencija, 6 skokova), Gavrilović, Morgan 16 (5 skokova), Petković, Radivojević 14, Stajić, Lampkin 19 (16 skokova, 3 asistencije), Škundrić 9 (9 skokova), Jovanović, Jović 3, Stojanović.

U sledećem, 10. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje će kao gost odmeriti snage sa ekipom OKK Beograda.