“VUKOVI” SILNI NA STARTU: Dubočica 54 – Šamot 26:21

Rukometaši Dubočice 54 pobedili su iskusnu ekipu Šamota iz Aaranđelovca na startu prvenstva u Super A ligi Srbije.

Leskovčani su nošeni podrškom više od 1.200 navijača osvojili prve pobede i najavili da će igrati važnu ulogu u elitnom rukometnom rangu takmičenja.

Dugo je vremena trebalo domaćinu da stigne do odlučujuće prednosti i osigura pobedu. U prvom delu, posle uvodnog odmeravanja snaga doaćin prvi put stiže do dva gola prednosti u 18. minutu (6:4). Iskusni gosti ipak uspevaju da održe rezultatsku ravnotežu pa se na odmor otišlo sa nerešim rezultatom koji je doneo bek Dubočice Matović golom u poslednjem sekundu prvog poluvremena.U nastavku puno uzbuđenja. Rezultat se najpre lomio od 40. do 46. minuta, kada ja Atanasković doneo dva golapredosti (17:15), ali su rukometaši Dubčice prethodno propustili priliku da iz dva sedmerca uvećaju svoju prednost. Goti se nisu predvaali i predvođeni raspoloženim Milićevićem najavljuju uneizvesnu završnicu (19:19, 52. minut).Tada na scenu stupaju i do tada najboji golman Dubočice Strahinja Radisavljević i najbolji igrač prošle sezone u Super B igi Andrija Atanasković: prvi je prosto zaključao svoju mrežu, a drugi je u seriji 4:0 postigao 2 gola, a nad njim je napravljen i sedmerac koji je Marinković pretvorio u pogodak. Nošeni podrškom sa tribina domaći su u furioznoj završnici stigli do velikih i zasluženih 5 golova razlike i prve pobede u Super ligi Srbije.

DUBOČICA 54 – ŠAMOT 26:21 (13:13)

Sportski centar Dubočica, gledalaca: 1.200, sudije: Boričić (Beograd), Marković (Beograd), isključenja: Dubočica 12, Šamot 10 minuta, sedmerci Dubočica 5 (3), Šamot 2(2), odbranjeni sedmerci: Krsti (Pamot) 2.

DUBOČICA 54: Pešić, Cvetković 3, Simić Prodanović, Stanković 3, Nikolić 1, Stanković 3, Marinković 2 (2), Jocić, Pavlović 2, Mađar 3, Mitrović, Gašić, Radivojević, Matović 5 (1), Atanasković 7,  Radisavljević (16 odbrana).

ŠAMOT: Radojičić 4, Milićević 7, Jelenić 1, Ranković, Radosavljević 2, Preković, Krstić (7 odbrana, 2 sedmerca), Stevanović , Lomić 2, Milinić 3, Avramović, Živković 2, Stojković, Mitrović.

Igrač utakmice: Andrija Atanasković (Dubočica 54)