Vlasotinački karatisti osvojili 5 medalja na turniru u Ohridu

Proteklog vikenda karatisti Karate kluba „Šoto kan“ učestvovali su na Međunarodnom karate turniru „Ohrid open 2018“. U Sportsko-rekreativnom centru „Biljanini izvori“ u Ohridu takmičilo se 26 klubova iz Bugarske, Albanije i Srbije, sa oko 350 takmičara. Članovi „Šoto kan“ kluba iz Vlasotinca osvojili su pet zlatnih i jednu bronzanu medalju u kategorijama kate tim juniori i kate pojedinačno. U kategoriji kate tim juniori zlatne medalje osvojili su Milan Mitić, Jovana Janković i Vladimir Gorčić. Zlatne medalje u katama pojedinačno osvojili su Jovana Janković i Vladimir Gorčić dok je Milan Mitić osvojio bronzanu medalju.

„Takmičari našeg kluba su se još jednom okitili zasluženim medaljama. Oni su na ovaj način dostojno prezentovali i svoj klub, svoju opštinu i Republiku Srbiju. Sve pohvale idu i na račun dobre organizacije i suđenja“, istakao je Vladimir Petrović, trener Karate kluba „Šoto kan“.