Velika pobeda košarkaša Zdravlja na gostovanju u Medveđi

Pobedom na gostovanju u Medveđi u derbiju kola i jednom od derbija sezone košarkaši Zdravlja Leskovac napravili važan korak ka povratku u Drugu ligu.

Predvođeni raspoloženim Filipovićem i Mitićem Leskovčani su do pobede stigli u psolednjoj četvrtini koju su rešili u svoju korist sa 15 poena razlike.

Prvo poluvreme donelo je izjednačenu igru, a dmaćin je na odmor otišao sa 3 poena prednosti (34:31). U trećoj četvrtini odlična igra u odbrani košarkašima Jablanice donosi devet poena prednosti pred početak poslednjih 10 minuta igre (49:40).

U poslenjoj četvrtini Leskovčani su zaigrali čvrsto u odbrani, proradio je i šut što je bilo dovoljno za preokret i pobedu u derbiju kola i jednom od derbija prvenstva.

JABLANICA – ZDRAVLJE LESKOVAC 60:66 (16:17, 18:14, 15:09, 11:26)

JABLANICA: Rakić, Kostić, Andrejević, Vuković, Trajković 26, Zdravković, Petrović 5, Nikolić 11, Bubalo 18, Nikolić.

ZDRAVLJE: Mitić 14, Ivanović 10, Lilić 3, Filipović 19, Stajić, Stojković, Mijajlović 2, Mićić 4, Stevanović, Stojiljković 8, Denić 6.

I posle 21. kola Zdravlje će biti prvo na tabeli sa učinkom od 16 pobeda i 5 poraza.