Snažan otpor favoritu: Vojvodina tek u poslednjim minutima slomila otpor rukometaša Dubočice

Rukometaši Dubočice 54 poraženi su večeras na gostovanju u Novom Sadu u duelu sa Vojvodinom rezultatom 29:25 (10:13).

Vojvodina i Dubočica su svoj meč 11. kola Arkus lige odigrali ranije, na molbu Novosadađana koje očekuju obaveze u evropskim takmičenjima.

Leskovčani su na kraju stali na korak od iznenađenja, iako su na odmor otišli sa 3 gola prednosti. Početkom drugog poluvremena raspoloženi Atanasković doneo je i 4 gola prednosti Dubočici (31. minut 10:14).

Višestruki prvak Srbije i duži niz godina najbolji klub u zemlji ne bi bio to što jeste kada ne bi pronašao snage i nesporni kvalitet ipak pretvorio u prednost. Novosađani su najpre do izjednačenja (14:14). Ljubitelji rukometa nakon toga su gledali igru “gol za gol” u kojoj su Leskovčani češće bili u vođstvu, u jednom trenutku ponovo i sa 2 gola “viška” (37. minut 15:17).

Izjednačena borba vođena je do samog finiša. Gosti su poslednji put na meču vodili 6 minuta pre kraja (23:24). U poslednjih 5 minuta rivali su ušli potpuno rezultatski izjednačeni (25:25). Iskusni sastav branioca titule selektiran tako da i ove sezone nastavi dominaciju u Srbiji u finišu je iskoristio i kvalitet i iskustvo da stigne do svoje 10. pobede u sezoni.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Cvetković, Stefanović, Milićević 4, Milovanović 2, Trajković, Mađar, Denić, Mitrović, Spasić 4, Atanasković 7, Ristović 5, Stolić 1, Radisavljević 2, Kocić, Arđelan.

U sledećem, 12. kolu rukometaši Dubočice 10. decembra u Leskovcu dočekuju starog rivala, ekipu Proletera iz Zrenjanina.

PU Leskovac tvrdi: Smanjenje krivičnih dela i povećana efikasnost u odnosu na prošlu godinu

Na današnjoj konferenciji za medije, načelnik Policijske uprave Leskovac, Tomislav Ilić, izneo je pozitivne rezultate …