SLAVLJE LESKOVČANA! Košarkaši Zdravlja ubedljivo pobedili Slobodu

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras pred svojim navijačima ekipu Slobode iz Užica rezultatom 75:58 (21:19, 21:14, 19:12, 14:13) u utakmici 7. kola AdmiralBez Košarkaške lige Srbije.

Trenerski debi Nikole Ristića u Košarkaškoj ligi Srbije prošao je na najbolji mogući način. Iako lišeni pomoći povređenih Tavakalayana i Petkovića, domaći košarkaški su od prvog do sposlednjeg sudijskog zvižduka odigrali borbeno, sa puno energije i na pravi način se odužili navijačima koji su i pored loših rezultata, u velikom broju došli da podrže svoj klub.

Posle izjednačene borbe u prvoj četvrtini ravnopravna borba vodila se do 17. minuta (31:32). Leskovčani tada nošeđi podrškom sa tribinama serijom 11:1 stižu do 9 poena prednosti (42:33) sa koliko su i otišli na odmor.

U nastavku period bolje igre Užičana koji su najavili da ipak nije sve gotovo u dvorani u Leskovcu (26. minut 48:43). Domaćin tada ponovo dodaje gas i sjajnom serijom 13:2 stižu i do odlučujućih 16 poena razlike (61:45).

U poslednjih 10 minuta ravnopravna igre, čvrste odbrane, malo poena i na kraju zasluženo slavlje domaćina.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Gorbachov 3, Stojković 4 (5 asistencije), Gavrilović 3, Morgan 22 (7 skokova), Petković, Tavakalayan, Radivojević 10, Lampkin 8 (9 skokova), Škundrić 7 (4 skoka), Jovanović 4 (4 skoka), Jović 12 (3 skoka), Stojanović 2 (4 skoka).

Košarkaške Zdravlja u sredu očekuje nastavak takmičenju u II stepenu Kupa Srbije i gostovanje u Boru, a već za vikend Leskovčani gostuju u Beogradu gde će odmeriti snage sa jedinom neporaženom ekipom u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije, ekipom Dinamika.