SLAVLJE LESKOVČANA! Košarkaši Zdravlja pobedili Kolubaru u Lazarevcu

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras Kolubaru u Lazarevcu rezultatom 87:90 (19:24, 20:23, 21:26, 27:17) i tako se iskupili za ubedljiv poraz u Novom Pazaru.

Leskovčani su imali prednost od početka do kraja meča, koja je u jednom trenutku dostigla i maksimalnih 18 poena razlike (62:80 u 32. minutu).

Domaćini se nisu predavali i na 2 minuta i 25 sekundi pre kraja najavili neizvesnu završnicu (79:85). Kolubara je 38 sekundi pre kraja smanjla prednost zdravlja na samo 3 poena (84:87), 9 sekundi pre kraja bili i na korak od preokreta (87:88), ali su Leskovčani poenima Svetozara Stamenkovića, junaka pobede, sa linije slobodnih bacanja osigurali konačni trijumf na teškom gostovanju u Lazarevcu.

Za ekipu Zdravlje su igrali: Stojković, Hudson 13 (5 skokova, 6/9 za dva, 5 skokova), Petković 8 (2/2 za tri), Đorđević 15 (7 skokova), Radivojević 6 (2/2 za tri), Stamenković 30 (3 skoka, 3 asistencije, 9/14 za dva, index 26), Stajić, Jovanović, Vujasinović (10 asistencija, 3 skoka), Jović, Blackwell 10 (4 skoka), Bjelak 8 (6 skokova).

Posle 14. kola Zdravlje se nalazi na 10. mestu na tabeli AdmiralBet Košarkaške lige Srbije sa 21 osvojenim bodom i učinkom od 7 pobeda i 7 poraza.

Leskovčani u 15., poslednjem kolu prvog dela prvenstva dočekuju Mladost iz Zemuna, ali datum i vreme odigravanja ove utakmice još uvek nisu poznati zbog obaveza gostiju koji sledeće nedelje igraju 3 kola u Drugoj ABA ligi.

Do kraja kalendarske godine Zdravlje očekuje i utakmica 16. kola sa kraljevačkom Slogom u Leskovcu. Ovom utakmicom počeće drugi sezone sezone u KLS.

SPECIJALNA OLIMPIJADA: Državno prvenstvo u stonom tenisu održano u Leskovcu

Danas se u SRC Dubočica u Leskovcu održava Državno prvenstvo Specijalne olimpijade Srbije u stonom …