SEDMORICA HRABRIH I BORBENIH: Desetkovano Zdravlje pružilo snažan otpor favorizovanom Vršcu

Košarkaška Zdravlja poraženi su večeras u Vršcu u duelu sa istoimenim domaćim timom rezultatom 104:87 (26:30, 32:22, 26:12, 20:23).

Meč je odigran u okviru 12. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

U timu Zdravlja večeras samo sedmorica spremnih i zdravih košarkaša koji su protiv favorita pokazali borbenost i odvažnost, želju da na najbolji način predstave svoj klub i svoj grad.

U timu nisu bili povređeni ili nedovoljno oporavljeni Miloš Jović, Miloš Petković, Jacob Lampkin, Noah Blackwell i Vojislav Stajić.

Na put nije krenuo Maksim Gorbačov koji svojim igrama u dosadašnjem delu sezone nije ispunio očekivanja, pa zbog loše forme i slabih igara klub na njega više ne računa.

Iako desetkovani, Leskovčani su se hrabro isprsili protiv Vrščana, a dok su bili sveži imali su i prednost pa je prva četvrtina završena vođstvom Zdravlja 26:30. Gosti su održavali rezultatsku ravnotežu do 16. minuta (46:44), a domaćin je na odmor otišao sa 6 poena “viška” (58:52).

Leskovčani su odolevali do 25. minuta (69:59), ali su u završnici trećeg perioda Vrščani stigli do velikih i nedostižnih 20 poena razlike (84:64).

U poslednjih 10 minuta Zdravlje ulazi agresivno i borbeno pa su izabranici trenera Nikole Ristića zapretili domaćinu (37. minut 89:83). U samoj završnici do izražaja dolazi svežina i duža rotacija domaćina, koji na kraju slavi pobedu sa ipak previsokih 17 poena razlike.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković 11 (40 minuta, 7 asistencija, 6 skokova, 3 ukradene lopte), Morgan 22 (40 poena, 12 skokova, 10/17 za dva), Radivojević 11 (šut iz igre 4/7), Jovanović 16 (6 skokova, 3 asistencije, 4/6 za dva), Stojanović 14 (5 skokova, 3/5 za dva), Gavrilović 5 (1/2 za tri), Škundrić 8 (8 skokova, 3 asistencije).

U sledećem, 13. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije košarkaši Zdravlja u Leskovcu dočekuju Novi Pazar. U stručnom štabu očekuju da će se do tog meča svi igrači oporaviti, a moguće je da će u Leskovac stići i prvo od najavljenih pojačanja.