Sedamnaest zlatnih medalja na Vidovdanskom karate turniru

U organizaciji Karate kluba „Zaječar“ i karate sekcije „Zvezdan“ u Zvezdanu je 25. juna održan Vidovdanski karate turnir. Na ovom takmičenju karatisti KK „Šoto – Kana“ osvojili su 17 zlatnih medalja i četiri pehara za prvo mesto.

Za najuspešnije takmičare proglašeni su naši karatisti Dragana Milošević, Jovana Janković, Vladimir Gorčić i Milan Mitić. Naši karatisti osvojili su pehar za prvo mesto u generalnom plasmanu i pehar kao ekipa sa najvećim brojem nastupa.

Na takmičenju je učestvovalo 17 klubova sa 150 takmičara. Dragana Milošević je osvojila čak šest zlatnih medalja, Vladimir Gorčić izborio je četiri zlatna odličja dok su Jovana Janković i Milan Mitić osvojili po tri zlata.

Ovom takmičenju prethodilo je učešće na Međunarodnom karate turniru KUP Pukovac, koji je održan 18. juna. Tom prilikom vlasotinački karatisti vratili su se sa deset zlatnih medalja i sa po dve srebrne i bronzane medalje. Njima je pripalo i deset pehara za prva mesta. U generalnom plasmanu oni su osvojili treće mesto.