Rukometaši Dubočice pobedili Partizan

Rukometaši Dubočice 54 pobedili su večeras u Leskovcu ekipu Partizana rezultatom 29:27 (15:13) i tako još jednom potvrdili da zaslužuju mesto u plej of ligi.

Beograđani su do sredine prvog poluvremena vodili sa jednim dodva gola prednosti, ali su “vukovi” tada dodali gas i na odmor otišli sa 2 gola vika na svom kontu (15:13).

U nastavku bolja igra Leskovčana koji su u nekoliko navrata imali i 4 gola prednosti. U samoj završnici domaćin je sa igračem manje sačuvao svoju mrežu, dok se mreža Partizana zatresla dva puta za konačnih i nedostižnih 29:25 dva minuta do kraja.

U samom finišu gosti su uspeli da ublaže prednost Dubočice, ali više od časnog poraza nisu uspeli da ostvare na gostovanju u okviru 13. kola Arkus lige.

Za najboljeg igrača utakmice proglašen je Vanja Nikolić iz leskovačke Dubočice.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Gašić, Cvetković 1, Đurić, Stanojković, V. Nikolić 6, Radulović 1, Marinković 1, Ristić, Pavlović 1, Mađar, Erić 2, Mitrović 1, Zlatanović, Matović 6, Atanasković 3, Radović 7.

Posle 13. kola Dubočica se nalazi na 4. mestu A grupe Arkus lige sa 16 osvojenih bodova.

U poslednjem, 14. kolu prvog dela sezone leskovački rukometaši gostuju u Crvenki gde će odmeriti snage sa istoimenim domaćim timom.