Radnički bolji od “Zmajeva” na Čairu

Fudbaleri Radničkog upisali su sva tri boda u večerašnjem meču 32.kola Superlige Srbije na svom terenu, savladavši ekipu Voždovca po treći put u ovoj sezoni, ovog puta rezultatom 3:0.

Nakon četiri meča u kojima je zabeležio tri poraza i remi, Radnički je stigao do pobede, prve u plej-ofu.

Golove za niški tim postigli su u 15.minutu Lazar Arsić, potom Aleksandar Jovanović u 47.minutu, a pobedu je „overio“ Apostolović u 90.

Nišlije su u prvom delu igre mogle da budu i ubedljivije, ali svoje šanse nije iskoristio japanski internacionalac Noma. Tek nakon pola sata igre Voždovac je uspeo da uradi nešto vredno pažnje. Putinčanin je u 35. minutu lepo prošao po desnoj strani, asistirao Ćirkoviću, koji je šutirao pored gola. Kako se bližio kraj poluvremena, Beograđani su pokazivali sve veću ambiciju, ali u igri ništa nisu učinili što bi naudilo vođstvu Nišlija, pa je na poluvremenu bilo 1:0.

Drugo poluvreme donelo je nešto bržu igru,a osim dva gola domaćina nije bilo većih uzbuđenja. Nišlije su u ostatku meča potpuno zatvorile sve prilaze svom golu, opredelile se za nešto oprezniju igru i vrebale novu šansu iz kontranapada, te su golom u poslednjim minutima stavile tačku na današnji meč i upisale nova 3 boda.

Trenutno Radnički zauzima 6.mesto na tabeli sa 25 osvojenih bodova. U narednom kolu dočekaće Javor iz Ivanjice, koji je danas na svom terenu poražen od lučanske Mladosti.

32. kolo Superlige Srbije: FK Radnički- FK Voždovac 3:0 (1:0)