Poraz košarkaška Zdravlja na gostovanju u Čačku

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras na gostovanju u Čačku u duelu sa ekipom Čačak 94 Quantox rezultatom 80:70 (20:16, 17:24, 20:18, 23:12) u utakmici 18. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Posle izjednačenje prve četvrtine, u drugoj najpre minuti u znaku dobre igre domaćina (13. minut 25:18). Gosti tada prave mini rezultatski preokret i na odmor odlaze sa 3 poena “viška” (37:40).

U nastavku nastavak odlične igre Leskovčana (25. minut 43:51), ali je nekoliko prilika da se utakmica “prelomi” otišlo u nepovrat pa su Čačani uspeli da se vrate u meč, pa su rivali i poslednjih 10 minuta ušli gotovo rezultatski izjednačeni (57:58).

Rezultatski izjednačeni duel direktnih rivala u borbi za opstanak nastavljen je i u četvrtoj četvrtini (34. minut 63:61). U poslednjih 6 minuta bolja igra domaćina koji serijom 17:9 stiže do pobede.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jordan 8 (6 skokova, 7 asistencija), Morgan 13 (7 skokova), Jovanović 11 (12 skokova), Jović 15 (3 skoka), Stojanović 12 (4 skoka), Stojković 3, Gavrilović, Radivojević, Stamenković 5 (5 skokova), Škundrić 3, Petrov, Blackwell.

Već u nedelju košarkaši Zdravlja igraju novu utakmicu u prvenstvu Prve lige Srbije. Rival je Kolubara, a meč se igra u velikoj dvorani Sportskog centar Dubočica sa početkom u 17 časova.