Penal završnica u Valjevu, košarkaši Zdravlja imali napad za produžetke

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras u Valjevu u duelu sa domaćim Metalcem rezultatom 76:73 (17:23, 21:22, 17:11, 21:17).

U dramatičnoj penal završnici domaćin je imao više sreće i mirniju ruku, i na kraju slavio važnu pobedu.

Leskovčani su bolje otvorili meč, prvu četvrtinu rešili u svoju korist sa 6, a na odmor otišli sa 7 poena razlike.

U nastavku period nešto bolje igre Valjevaca koji su stigli prednost gostiju, pa su rivali u poslednjih 10 minuta ušli rezultatski gotovo potpuno izjednačeni – 55:56.

Valjevci i u poslednjoj četvrtini nastavljaju sa efikasnom igrom u napadu i stižu do svojih maksimalnih 8 poena razlike (36. minut 65:57). Leskovčani su tada podigli nivo igre, pa se posle trojke Blekvela ušlo u neizvesnu završnicu (38. minut 67:66). U penal završnici Metalac stiže do 5 poena prednosti 26 sekundu pre kraja (74:69). Mijajlović je 4 sekunde pre kraja pogodio oba slobodna bacanja. Imali su gosti poslednji napad, Jovanović je bio sam na šutu za tri poena, ali lopta nije završila u košu.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković, Hudson 14 (8 skokova), Petković 5, Đorđević 19 (6 skokova), Radivojević 2, Stamenković, Stajić, Jovanović 2, Vujasinović 11 (8 skokova, 5 asistencija), Jović 4, Blackwell 16, Bjelak.

U sledećem, 12. kolu Zdravlje u Leskovcu dočekuje poslednjeplasirani Slodes.

Iz gradske kase isplaćena 3 miliona dinara na ime prevoza za zaposlene u Gradskoj upravi i insitucijama koje primaju plate iz budžeta

Nakon prošlonedeljne isplate od 125.476.969 dinara za zarade zaposlenima u Gradskoj upravi, Gradskom pravobranilaštvu, Turističkoj …