Partizan u završnici slomio otpor Leskovčana u sjajnom ambijentu u Leskovcu

Rukometaši Dubočice nisu uspeli da iznenade favorizovani Partizan koji je u prelepom ambijentu, pred više od 2.500 gledalaca slavio u Leskovcu rezultatomm 27:30 (15:18).

Izjednačena borba vođena je od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka. Nisu se štedeli ni jedni ni drugi, a to jednostavno i nije bilo moguće pred punim tribinama. Ton derbiju davali su sa jednoj strani “Vukovi”, na drugoj strani “Grobari”. Sve zajedno dovoljno za sjajne utiske o pravom rukometnom spektaklu.

“Crno beli” su vodili od samog starta, u jednom trenutku i sa 5 golova razlike (16. minut 11:16). Borbeni i izuzetno motivisani domaći rukometaši su uspeli da se vrate u meč (25. minut 12:14), a na odmor se otišlo sa gola viška na kontu Beograđana.

Početkom drugog dela Partizan ponovo podiže razliku na 5 golova (35. minut 16:21). Leskovčani nošeni podrškom sa tribina dolaze na korak do preokreta (53. min. 25:26, 55. min. 26:27). U poslednjih 5 minuta i sreća je bila na strani Beograđana, što je uz nesporni kvalitet bilo dovoljno da “crno beli” zadrže poziciju u vodećem kvartetu na čelu tabele Arkus lige.

Za ekipu Dubočice 54 su igrali: Cvetković 1, Stefanović, Milićević 10, Radulović 1, Milovanović 2, Mađar, Denić, Mitrović, Spasić 3, Atanasković 4, Ristović 1, Stolić 3, Radisavljević 2, Pavlović, Kocić, Arđelan.

Za “vukove” nema odmora. Leskovačke rukometaše već u subotu očekuje duel sa još jednim velikanom. Dubočica će biti gost Crvene Zvezde u Beogradu, a početak susreta zakazan je za subotu u 16:30.