Ništa od revanša: ”Dubočica” nije mogla do potpunog preokreta protiv gostiju iz Prokuplja

Leskovčani su večeras, pred svojom publikom, od ”Topličanina” poraženi gotovo na identičan način kao jesenas, jer je odluka o pobedniku pala tek u petom setu. Konačno 2:3, po setovima 19:15, 20:25, 25:13, 25:20 i 10:15

U prvom delu igre, ”Dubočica” se držala do 9:9, ali od tog trenutka, kao da je povukla ručnu, za razliku od gostiju, koji dodaju gas i relativno lako stižu do prednosti. Drugi set, koji je takođe pripao ”Topličaninu” obeležio je izuzetno loš prijem Leskovčana, smušena i bezidejna igra. Prokupčani stižu do 2:0.

U trećem delu igre, iako ih ima, broj grešaka u igri domaćina se smanjuje, prijem popravlja i to rezultira potpunom dominacijom ”Dubočice” (25:13). Gosti su se u četvrtom setu rehabilitovali i pružili jači, ali nedovoljan otpor, stigavši samo do 20 poena.

Pre početak petog seta, Leskovčani su bili u psihološkoj prednosti, jer su napravili rezultatski preokret. Do sredine ovog dela igre, ekipe su poene osvajale naizmenično, a onda gosti prave prvu osetniju razliku (8:10). U samom finišu, par servis grešaka ”Dubočice”, tri bloka ”Topličanina” i sve je bilo gotovo.

Ostaje žal za propuštenim prilikama, činjenicom da se izabranici Marijana Nikolića, na otvaranju druge polusezone, domaćoj publici nisu predstavili u najboljem izdanju i porazom protiv direktnog kandidata za ispadanje.

U narednom kolu ”Dubočica” gostuje lideru ”Borcu” iz Starčeva.