Moraće težim putem: ”Dubočica” poražena od ”Vojvodine” sa o:3

Ekspresno, u tri seta, ”Dubočica” je u Novom Sadu izgubila revanš susret sa ”Vojvodinom”, pa će do opstanka morati preko ”majstorice”.

Samo jedan sat i 14 sekundi bilo je potrebno, večeras raspoloženoj ”Vojvodini”, da savlada ”Dubočicu”. O ubedljivoj pobedi, svedoči i rezultat po setovima: 25:12, 25:17 i 25:14. Svaki deo igre, domaćin je započinjao vođstvom, koje se vrlo brzo pretvaralo u osetnu prednost.

U prvom setu je ”Dubočica”, kako-tako parirala u prvih nekoliko minuta, ali ”Vojvodina” brzo pravi razliku od šest, a potom i osam poena, pa su Leskovčani do kraja uspeli samo da ublaže prednost.

Drugi započinje vođstvom domaćina, (3:1) ali ”Dubočica” stiže, drži priključak i izjednačava na 6:6. U tom trenutku, smeč Kosovića završava u autu, a Novosađani ponovo preuzimaju kontrolu nad utakmicom. Prvu propuštaju, ali drugom set loptom, zaključuju set.

I u trećem su izabranici Marjana Nikolića imali svoju šansu. U ovom delu igre, u ključnim trenucima, presudilo je mnogo tehničkih grešaka, ali i nedostatak sreće.

Nije ”Vojvodina” večeras igrala toliko dobro, koliko je ”Dubočica” bila bleda i neubedljiva. Rezultat je izjednačen, pa će o opstanku Leskovčana, odnosno plasmanu Novosađana u viši rang, odlučivati ”majstorica”. Treća utakmica igra se u Leskovcu, narednog vikenda.