Ministarka Gordana Čomić u Leskovcu: Sve strategije o pravima manjina i ugroženih grupa su spremne

Slide Background
Build & Design
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Višemesečni dijalozi sa predstavnicima lokalnih samouprava, civilnog društva, predstavnicima nacionalnih manjina i udruženja ranjivih socijalnih kategorija i borbu za ljudska prava su završeni i izveštaj će se 19. novembra naći pred Skupštinom Srbije, izjavila je danas u Leskovcu, ministarka Gordana Čomić

Poslednje u nizu Strategija, koje će poslanicima biti poslate na usvajanje su: Strategija za podsticajno okruženje za civilno društvo, Revidirana strategija za uključenje Roma, Strategija protiv diskriminacije i Akcioni plan za nacionalne manjine, rekla je ministarka Gordana Čomić, prilikom druge posete Leskovcu, u poslednjih par meseci:

– Obećali smo, tokom prethodne posete, da ćemo se potruditi da uradimo veliki posao i to smo uradili. U iIzveštaju Evropske komisije se kaže da Srbija ostvaruje napredak u vladavini prava, kao i da se preporučuje svim članicama da, na Međuvladinoj konferenciji u decembru, glasaju za odobrenje poglavlja 3 i 4. Ovakva odluka je posledica rada lokalnih samouprava, a mnogo manje Ministarstva.

Ministarka Čomić je naglasila da u Srbiji stanje nije zadovoljavajuće i da se na postignutom ne sme stati, jer se ovde stvari moraju rešavati dijalogom:

– Ne može se o problemima Roma razgovarati, bez Roma za stolom. Prave i pouzdane informacije o problemima osoba sa invaliditetom mogu da nam daju samo njihovi predstavnici, zato želimo dijalog sa njima. Do kraja februara ćemo imati izveštaj o stanju ljudskih prava i prava nacionalnih manjina u gotovo svakoj lokalnoj samoupravi i svim regionima u Srbiji, jer smo svima poslali upitnike. Tada ćemo se obratiti i novinarima.

U Leskovcu je ministarka sa predstavnicima opština iz Jablaničkog okruga, nacionalnih manjina, nevladinih organizacija i Centra za socijalni rad, razgovarala o održivom razvoju, odnosno uspostavljanju dijaloga, te kako bi Srbija trebalo da, po pitanju ljudskih prava, izgleda 2030. godine.

Check Also

Školarci od petka na mini raspustu

Prolećni raspust ove godine doneće učenicima punih deset dana odmora “u komadu”, što će biti …

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *