LESKOVČANIMA DOSTA POLUVREME: Košarkaši Zdravlja pobedili Radnički u Kragujevcu

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras u Kragujevcu ekipu Radnički SPD rezultatom 74:79 (31:27, 21:9, 10:26, 12:17) u utakmici 17. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Posle prvog poluvremena izgledalo je da će domaći Radnički opravdati ulogu favorita u duelu sa gostima iz Leskovca (52:36).

Onda je u nastavku krenuo pravi košarkaški tornado sa jug Srbije. Leskovčani su pre svega zahvaljujući odličnoj igro u odbrani (za 20 minuta primili samo 22 poena!!!) napravili veliki preokret i na kraju slavili sa 5 poena razlike i tako se u potpunosti revanširali Kragujevčanima za poraz u prvom delu sezone u Leskovcu (71:74).

I pored vođstva Radničkog od 16 poena razlike, košarkaši Zdravlja su za samo 6 minuta igre u trećoj četvrtini stigli do izjednačenja (56:56). U igri “koš za koš” ekipe su i u poslednjih 10 minuta ušle izjednačene (62:62).

Na početku poslednje četvrtine domaćin je dva puta imao 5 poena prednosti (34. minut 69:64), ali su gosti serijom 0:9 uspeli da preokrenu rezultat (36. minut 69:73). U poslednja 4 minuta puno promašaja na obe strane, a u penal završnici Leskovčani su bili sigurni i precizni i na kraju slavili veliku i veoma važnu pobedu na gostovanju u Kragujevcu.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Cekić, Stojković, Jović 2, Hudson 11 (9 skokova, 5 asistencija), Petković 5, Đorđević 14 (5 skokova), Radivojević 5, Stamenković 23 (13 skokova, 4 asistencije, index 34), Stajić, Jovanović 11 (8 skokova), Vujasinović 2 (3 asistencije), Blackwell 6 (7 asistencija, 5 skokova),

U sledećem, 18. kolu košarkaši Zdravlja u Leskovcu dočekuju OKK Beograd.

PRONAĐIMO JE! Nestala dvogodišnja Danka Ilić – prvi put u Srbiji aktiviran sistem PRONAĐI ME!

U Srbiji je večeras prvi put aktiviran sistem “Pronađi me” koji je napravljen za slučajeve …