LESKOVČANI SLAVILI U BEOGRADU: Druga pobeda košarkaša Zdravlja na drugom gostovanju u KLS

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras u Beogradu ekipu OKK Beograda i tako stigli do drugo trijumfa u sezoni.

Rivalima su pripale po dve četvrtine za konačnih OKK Beograd – Zdravlja Leskovac 80:88 (25:21, 17:28, 21:17, 17:22).

Prvih 10 minuta meča donelo je izjednačenu igru u kojoj su rivali postizali poene u mini serijama. U 9. minutu Beograđani su imali poen prednosti, ali su na prvi predah ipak otišli sa +4 na svom kontu.

U drugoj četvrti najpre domaćin stiže do 8 poena viška (14. minut 38:30) i prednost održava do tri i po minuta pre odlaska na odmor (41:34). Leskovčani do odlaska na odmor odličnom igrom prave seriju 1:15 i sa 4 poena prednosti odlaze na petnaestomitni odmor.

Nastavili su gosti sa dobrom igrom i na početku drugog poluvremena (24. minut 46:55), ali su tada Beograđani “dodali gas”, dobili ovaj period pa je rezultat na semaforu posle 30 minuta igre bio 63:66.

U poslednjih 10 minuta gosti su kontrolisali situaciju na terenu, a sve što su domaći uspevali da urade bilo je da smenje prednost Leskovčana na 5 poena razlike ali za više od toga ove večeri u Beogradu nisu imali ni snage ni kvaliteta.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Cekić, Stojković 5 (5 asistencija, šut iz igre 2/3, indeks 12), Jović 14 (5/7 za dva, 5 skokova, index 21), Petković 4, Đorđević 14 (4 skoka), Radivojević 11 (3/5 za tri), Stamenković 21 (4 skoka, 4 ukradene lopte, 5/5 za dva, 2/3 za tri, indeks 27), Stajić, Jovanović, Vujasinović 3 (7 asistencija), Blackwel 2, Bjelak 14 (4 asistencije, 3 skoka, šut iz igre 5/7, indeks 18).

U sledećem, 4. kolu Košarkaške lige Srbije Zdravlje u Leskovcu dočekuje ekipu Vojvodine iz Novog Sada.