LESKOVČANI PREGAZILI ČAČANE: Košarkaši Zdravlja ubedljivi pred svojim navijačima

Košarkaši Zdravlja ubedljivo su večeras na svom parketu pobediku ekipu Čačka 94 rezultatom 87:66 (21:13, 19:25, 26:13, 21:15).

Leskovčani su posle izjednačene borbe u prvom poluvremenu (40:38) u nastavku pre svega odličnom odbranom uspeli da slome otpor Čačana i na kraju slave sigurnu i ubedljivu pobedu.

Nošeni podrškom sa tribina domaći košarkaši su nakon odmora iz minuta u minut povećavali prednost koja je na isteku 27. minuta bila 15 poena razlike (63:48). U poslednjih 10 minuta Leskovčani su uspeli da održe a u finišu i dodatno uvećaju prednost do konačnih 21 razlike.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Gorbachov 1, Stojković (5 asistencija, 3 skoka), Gavrilović 2, Petković 7 (7 skokova, 3 asistencije), Tavakalayan 13 (5 skokova, 3/6 za tri), Radivojević 9 (3/5 za tri), Stajić, Lampkin 16 (9 skokova, šut iz igre 4/4), Škundrić 5, Jovanović 18 (5 skokova, 6/6 za dva), Jović 3 (4 skoka, 4 asistencije), Stojanović 13 (4 skoka).

U sledećem, 4. kolu Admiral Bet Košarkaške lige Srbije košarkaši Zdravlja gostuju u Lazarevcu gde će odmeriti snage sa ekipom Kolubare.