LESKOVČANI POBEDILI BEOGRAĐANE: Košarkaši Zdravlja opravdali ulogu favorita u duelu sa ekipom Slodesa

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras pred svojim navijačima ekipu Slodesa iz Beograda rezultatom 82:78 (17:20, 36:9, 20:18, 19:31).

Leskovčani su teže nego što se očekivalo opravdali ulogu favorita, a mladi i poletni sastav gostiju umalo u finišu nije kaznio opuštane u redovima Zdravlja.

Domaćin je odlično otvorio meč i u 5. minutu najavio pobedu (13:5). Nepotrebna nervoza na parketu donela je dve tehničke greške Stamenkoviću, ali i seriju gostiju koji su posle vođstva Zdravlja 15:7 serijom 0:13 stigli do vođstva (10. minut 15:20).

U drugoj četvrtini dobra igra košarkaša Zdravlja koji su za 10 minuta postigli 36 a primili samo 9 poena i na odmor sa velikih 14 poena razlike (43:29).

U nastavku pad u igri domaćina, što borbeni gosti kažanjavaju i u poslednjoj četvrtini stižu na korak do preokreta (39. minut 76:75). Iskusni sastav Leskovčana ipak nije dozvolio iznenađenja i sigurnom igrom u samoj završnici ipak stiže do zaslužene i vredne pobede.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković 6, Hadson 26 (6 skokova), Petković 7 (6 skokova, 4 asistencije), Stamenković 4 (4 skoka), Jovanović 10, Cekić, Đorđević 11, Radivojević 1, Stajić, Vujasinović 4 (5 asistencija), Jović 9, Bjelak 4 (3 asistencije).

Pred Leskovčanima je teška nedelja i 2 uzastipna gostovanja. U četvrtak Zdravlje gostuje u Novom Pazaru, a sledećeg vikenda u Lazarevcu gde izlazi na megdan ekipi Kolubare.

Conić: Nije istina da slike iz Kulturnog centra nestaju, ako neko ima drugačiju informaciju neka nam se obrati

Na današnjoj konferenciji za medije, Leskovački kulturni centar (LKC) oštro je demantovao informacije koje su …