LESKOVČANI BOLJI OD ABA 2 LIGAŠA: Košarkaši Zdravlja pobedili Zlatibor u dramatičnoj završnici

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras pred svojim navijačima ekipu Zlatibora rezultatom 95:94 (23:21, 19:19, 25:19, 28:35).

U pravoj šuterskoj reviji i visoke procente šuta na obe strane meč je odlučen u dramatičnoj završnici u kojoj su Leskovčani nošeni podrškom sa tribina stigli do zaslužene pobede i izuzetno vađnih bodova.

Zdravlje je u poslednju četvrtinu ušlo sa 8 poena prednosti (67:59), ali su raspoloženi Zlatiborci uspeli da smanje tu prednost i uvedu meč u neizvesnu završnicu.

Dva minuta i 20 sekundi pre kraja Tadić je trojkom doveo goste u vođstvo (88:89), a u poslednji minut igre rivali su ušli rezultatski izjednačeni (91:91). U dramatičnoj završnici najpre je Ross doveo goste u vođstvo (91:93), a Kutlešić je 21 sekund pre kraja realizovao jedno od dva slobodna bacanja (91:94). Posle skoka u napadu Bjelak je 11 sekundi pre kraja “trojkom” doneo rezultatsko poravnanje (94:94).

Imao je Zlatibor poslednji napada, ali je posle udvajanja Tadića loptu “ukrao” Stamenković, loptu je pod košem dobio Đorđević ali je 1 sekund i 6 desetinku pre kraja fauliran od strane Rossa. Stefan Đorđević je pogodio prvo, drugo slobodno bacanje namerno promašio (95:94), lopta je došla do Kutlešića koji je pokušao preko celog terena ali lopta nije stigla do koša.

Bio je to signal za veliku radost Leskovčana koji su sa navijačima proslavili veoma vrednu pobedu.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković, Jović, Hudson 12 (5 asistencija, 3 skoka), Petković 8 (5 skokova, 4 asistencije), Đorđević 12 (3 skoka), Radivojević 10, Stamenković 26 (9 skokova), Stajić, Jovanović, Vujasinović, Blackwell 7 (7 asistencija), Bjelak 20 (5 skokova).

U 11. kolu košarkaši Zdravlja gostuju ekipi Metalca, a pre toga ih očekuje utakmica u Kupu KSS i gostovanje Radniku u Surdulici.