Košarkaši Zemuna slavili u Leskovcu

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras u Leskovcu u duelu sa ekipom Zemuna rezultatom 61:71 (15:12, 16:23, 10:24, 20:12).

Posle izjednačene igre u prvom poluvremenu, u trećoj četvrini veliki pad u igri domaćina što su gosti kaznili i u poslednji period ušli sa velikih 18 poena prednosi (41:59).

U poslednjih 10 minuta konačno pravo izdanje Leskovčana i najava potpunog preokreta (35. minut 57:59). Pri rezultatu 57:62, possle skoro minut igre bez pogadaka, trenuci odluke. Arbitri su najpre dosudili nesportsku ličnu grešku igraču Zdravlja Dojčinoviću. Žestoko je na nepravdu reagovala klupa Zdravlja i domaća publika. Nezadovoljstvo se nije stišavalo, a arbitri su meč dodatno prelomili sa još dve tehničke greške treneru Zdravlja Marku Dimitrijeviću. Zemunci su tako za nepun minut dobili velikih 11 poena prednosti (57:68, 37. minut) i rutinski priveli meč kraju.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Ristić 13 (4 asistencije, 4 ukradene lopte), Dojčinović 5, Gašić 19 (5 skokova), Tešanović 2 (3 skoka), Jovanović 6 (10 skokova, 4 asistencije), Tešović (7 skokova), Jović 2, Stojković 6, Stojiljković 8 (5 skokova), Petković.

U poslednjem, 26. kolu Druge lige Srbije košarkaši Zdravlja gostuju u Pirotu gde će odmeriti snage sa istoimenim domaćim timom.