Košarkaši Zdravlja vodili 15 poena razlike, Spartak slavio u neizvesnoj završnici

Slide Background
Build & Design
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow

Košarkaši Zdravlja nisu uspeli da nastave seriju pobeda u prvenstvu na domaćem parketu.

U 17. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Leskovčani su poraženi u neizvesnoj završnici rezultatom 86:90 (26:18, 23:25, 15:27, 22:20).

Domaćin je odlično otvorio meč sa favorizovanim gostima iz Subotice koje sa klupe predvodi iskusni trener Željko Lukajić, a na terenu nekoliko prekaljenih prvoligaških igrača.

Predvođeni Morganom Leskovčani su u 9. minutu imali 8 poena prednosti (21:13), a ovu razliku uspešno su održali do kraja prvog perioda.

Na početku druge četvrtine nastavak odlične igre Zdravlja, uz zapažene role novajlije plejmejkera Džona Džordana i iskusnog Svete Stamenković koji se posle igranja u Makedoniji vratio u Leskovac. Uz podršku sa tribina izabranici trenera Nikole Ristića stigli su i do maksimalnih 15 poena “viška” (12. minut 33:18).

Subotičani tada menjaju sistem igre i pokazuju zbog čega ih smatraju jednom od najoljih ekipa u ligi. Predvođeni Filipom Barnom i Leskovčaninom Aleksom Jugovićem, koji je odigrao svoju najbolju utakmice sezone, gosti od 13. (35:21) do 16. minuta (35:41) serijom 0:20 najavlju da u Leskovcu ipak ništa nije završeno.

Domaćin se tada svojom serijom 8:0 vraća u vođstvo (18. minut 43:41), i do odmora sa dodatnih 6:2 dolaze na 6 poena prednosti i rezultata koji je doneo nadu da je novo iznenađenje u Leskovcu moguće.

U nastavku Subotičani najpre stižu do izjednačenja (24. minut 52:52), a do kraja treće četvrtine i do potpunog preokreta i prednosti od 6 poena razlike (64:70).

U poslednjem period Spartak stiže do svoje najveće prednosti u ovom meču (32. minut 64:75). Nošeni podrškom sa tribinana košarkaši Zdravlja su napravili mini preokret (17:5) i uveli meč u neizvesnu završnicu (36. minut 81:80).

U poslednji minut gosti su ušli sa 6 poena prednosti (81:87), ali je Morgan sa 5 poena najavio dramatičan finiš (86:87) 45 sekundi pre kraja. Do kraja iskusni centar Andrija Bojić sa 3 poena dovodi svoj tim do 90 poena, dok je domaćin pokušao šutevima za tri poena da stigne prednost gostiju, ali bez rezultata.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jordan 10 (9 asistencija, 3 skoka), Stojković, Gavrilović, Morgan 26 (13 skokova, 3 asistencije, 12/15 za dva), Stamenković 16 (4 skoka, 4 asistencije, 4/5 za dva), Stajić, Škundrić 7, Jovanović 14 (8 skokova, 6/6 za dva), Jović 11 (3 skoka), Petrov, Stojanović 2.

Prvenstvo u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije nastavlja se već u sredu kada Zdravlje gostuje u Čačku gde će odmeriti snage sa istoimenim domaćim timom, a već u nedelju 22. januara u 17 časova u Leskovcu gostuje Kolubara.