Košarkaši Zdravlja poraženi u duelu sa Kolubarom, u sledećem kolu u Leskovcu gostuje Tamiš

Košarkaši Zdravlja poraženi su večeras na gostovanju u Lazarevcu u duelu sa Kolubarom rezultatom 82:77 (22:26, 25:12, 16:20, 19:19).

U neizvesnoj prvoj četvrtini gostima je pripala završnica (22:26), U drugom periodu veliki pad u igri Leskovčana što su domaći igrači kaznili i na odmor otišli sa 9 poena prednosti (47:38).

Posle odmora dobra igra Zdravlja pa su Leskovčani stigli na korak do izjednačenja (30. minut 60:58). Trojkom Toresa Kolubara je ipak u poslednjih 10 minuta ušla sa 5 poena viška (63:58).

Domaćin je bolje otvorio poslednju četvrtinu i na dva i po minuta pre kraja imao 10 poena prednosti (80:70). Čvrsta odbrana dovela je Leskovčane na korak do prave drame (82:77, 11 sekundi pre kraja), ali je u završnici ponestalo i sreće da bi se napravio i potpuni rezultatski preokret.

I u ovom meču Zdravlje je igralo bez povređenih Gorbačova i Morgana.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Petković (6 skokova, 4 asistencije), Tavakalayan 17 (3 skoka, 5/6 za tri), Lampkin 10 (9 skokova, 4 asistencije, 5/6 za dva), Jovanović 13 (6 skokova, 4 asistencije, 5/7 za dva), Jović 9 (3 skoka), Stojković 5, Radivojević 4, Škundrić 19 (4 skoka), Stojanović, Gavrilović, Gorbačov, Morgane.

U sledećem, 5. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlja u Leskovcu dočekuje Tamiš.