Košarkaši Zdravlja poraženi na gostovanju u Beogradu

Košarkaši Zdravlja poraženi su na gostovanju u Beogradu u utakmici 10. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

OKK Beograd je pobedio tim leskovačkog prvoligaša rezultatom 82:68 (22:20, 12:10, 29:19. 19:19). Meč je odigran u dvorani Mege čiji je OKK Beograd praktično razvojni tim.

Leskovčani su od početka bili ravnopravan rival, a nijedna od ekipa u prvom poluvremenu nije uspevala da ostvari znalajniju prednost.

Na početku drugog dela igre domaćin serijom 12:0 stiže do velikih 16 poena prednosti (23. minut 46.30). Gosti su pokušali da se vrate u meč, ali za to u nedelju u Beogradu jednostavno nisu imali snage,

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković 6 (5 asistencija), Morgan 14, Radivojević, Lampkin 10 (10 skokova), Škundrić 11 (11 skokova), Gorbačov, Gavrilović 3, Petković, Stajić, Jović 13, Stojanović 9.

U sledećem, 11. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Zdravlje u Leskovcu dočekuje ekipu Mladosti.