Košarkaši Mladosti prejaki za Leskovčane

Jedan od derbija 17. kola Druge lige Srbije opravdao je očekivanja ljubitelja košarke samo u prve tri četvrtine.

U poslednjih 10 minuta dominacija gostiju iz Smederevske Palanke koji su sna kraju slavili ubedljivu pobedu rezultatom 77:93, po četvrtinama 25:23, 17:18, 26:27 i 9:25.

U trenucima kada se “lomio” rezultat derbija, gosti su pogađali iz svih pozicija, dok je domaćim košarkašima, a posebno najvažnijim igračima, malo toga polazilo za rukom.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali – starteri: Ljubenković 6 (šut iz igre 3/11, 4 skoka, 4 asistencije, Index 1), Tešović 2 (4 skoka, 4 asistencije, Index 5), Tešanović 15 (šut iz igre 4/6, 3 asistencije, Index 20), Stojković 11 (4 asistencije, Index 12), Andrejević 13 (šut iz igre 3/7, 6 skokova, Index 12), klupa: Ristić 11 (3/3 za tri, index 6), Dojčinović, Gašić (Index -2), Čvorović 9 (šut iz igre 2/9, 3 skoka, Index 7), Jovanović 4 (šut iz igre 2/4, Index -2), Stojiljković 6 (šut iz igre 3/3, Index 10), Petković.

U sledećem 18. kolu košarkaši Zdravlja gostuju u Nišu gde će odmeriti snage sa ekipom Konstantina.