Fudbaleri “Radničkog” slavili protiv “Napretka”

Fudbaleri Radničkog slavili su protiv Napretka u 50. srpskom „el klasiku“ sa 2:0. Golove za Nišlije postigli su Noma u 45. minutu i Kojić u 55. minutu. Nišlije su ovom pobedom načinile veliki korak napred u poteri za mestom koje vodi u Evropu.

Već u uvodnim trenucima meča Napredak je zapretio preko Džesija, kada je Nigerijac dobio loptu sa desne strane, ali je izostala završnica i lopta je završila u spoljnom delu mreže. Nastavio se pritisak domaće ekipe, Alivodić se u narednih desetak minuta oprobao dva puta iz daljine, prvi put reagovao je Zogović a u narednom pokušaju lopta je završila kraj gola.  Niški tim se u nastavku oslobodio pritiska i preneo igru na polovinu protivnika, ali bez konkretne prilike. Sa druge strane, Čarapani su ponovo imali izglednu šansu u 38. minutu, Džesi je probio po desnoj strani i ubacio do Ndajea, on se spetljao u petercu, a Zogović na kraju ubrao lak plen. Onda je u poslednjem minutu prvog poluvremena usledio šok za domaće. Tomić je na sredini terena pronašao Jovanovića, on je poslao do Kojića, a Petrović je uspeo da odbije njegov udarac, dok je na odbitak natrčao Japanac Noma. Na poluvremenu 0:1.

Drugo poluvreme je Radnički otvorio kontrolom na sredini terena i već iz prve prilike u 55. minutu Nišlije su uvećale svoje vođstvo. Arsić je probio po levoj strani, pronašao usamljenog Kojića, a iskusni napadač glavom je matirao Petrovića sa pet metara. Nakon gola Radničkog domaći igrači krenuli su u ofanzivu. Oprobali su se Ndaje, Džesi i Sikidika, a odbrana Radničkog reagovala je preko Bulatovića i Zogovića. Čini se da su gosti u nastavku svesno prepustili inicijativu izabranicima Vuka Rašovića, ipak, odbrana Radničkog bila je na visini zadatka. Nakon oštrog starta nad Uroševićem u 82. minutu, Mažić je pokazao drugi žuti karton Bulatoviću, te je štoper Radničkog napustio teren. Urošević se oprobao iz prekida tri minuta kasnije a Zogović je ponovo neutralisao opasnost poslavši loptu u korner. Cvetković je potom raspalio projektil iz daljine, ali nije imao sreće, njegov udarac završio pored stative Zogovića. Uprkos igraču manje, gosti su uspeli da zbiju redove i sačuvaju svoj gol, a nakon poslednjeg Mažićevog zvižduka ostalo je 0:2.

S.Mirković

Novi krug igre “Uzmi račun i pobedi” početkom maja – Dvostruka šansa za plaćanje karticama

Nagradna igra “Uzmi račun i pobedi” ulazi u novi ciklus s većim iznosima i boljim …