Evropa ostala samo san: Crvena Zvezda – Radnički (Niš) 2:0

Radnički nije uspeo da pobedi Crvenu zvezdu u Beogradu iako je rezultat Partizana i Vojvodine išao na ruku Meraklija.

Na žalost Nišlija Crvena zvezda je slavila rezultatom 2:0, golovima Orlandića i Kataija. Ovim porazom igrači Radničkog oprostili su se od sezone, ali i sna o Evropi.

Nakon mirnog početka meča već u 14. minutu Crvena zvezda imala je veliku priliku da dođe u vođstvo, posle centaršuta Petkovića, Radoš Bulatović je oborio Vieiru u šesnaestercu. Majo Vujović pokazao je na belu tačku a Marko Petković bio je neprecizan njegov udarac otišao je daleko preko gola. Samo tri minuta kasnije još jednom stopostotna prilika za crveno-bele, Katai prolazi po levoj strani, ubacuje u peterac, Vieira je želeo atraktivno da savlada Jovanovića koji je uspeo da blagovremeno reaguje.

Opao je u nastavku ritam meča, a u 28. minutu Katai je pokušao na asistenciju Grujića, sa 17 metara, bio je neprecizan. Isti igrač imao je još jednom priliku u 39. minutu, Nemanja Lakić Pešić izbio je loptu van šesnaesterca, a udarac sa preko 20-deset metara zaustavila je stativa već savladanog Jovanovića. Uprkos inicijativi domaće ekipe Radnički je na poluvreme otišao sa rezultatom 0:0.

Probudio se Radnički u drugom poluvremenu, u 58. minutu Radnički je imao dve ozbiljne šanse. Prvo je Apostolović nakon pasa Đurićkovića pokušao da ugrozi Kahrimana, ali ga je blokirao Ibanjez, a šansu iz kornera na centaršut Apostolovića imao je Mrkić, lopta je nakon njegovog udarca glavom pogodila Donalda i otišla u korner.

Dvanaest minuta kasnije Orlandić je primio loptu po desnoj strani, vratio Katajiu, a odbrana Nišlija bila je odlično postavljena. U 72. minutu nakon lažnjaka Marjanovića, vezista Radničkog izbacio je Ibanjeza, šutirao sa desne strane, a njegov udarac zaustavio je Kahriman.

Igrao se 74. minut, Marko Mrkić imao je neverovatnu priliku da bude junak Radničkog, Mrkić je izašao sam pred Kahrimana, a njegov snažan udarac zaustavila je stativa. Crvena zvezda kaznila je promašaj Radničkog i samo minut kasnije došla u vođstvo. Strelac je bio Petar Orlandić. Nakon primljenog gola grogirane igrače Radničkog kaznio je i Aleksandar Katai, koji je nakon solo prodora uspeo da postavi 2:0.

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 2:0 (0:0)

STADION: Rajko Mitić, Beograd, STRELCI: Orlandić u 74. i Katai u 82. minutu za Crvenu zvezdu, SUDIJA: Majo Vujović (Novi Sad), ŽUTI KARTONI: R: Bulatović, Marjanović, A. Jovanović (Radnički)

CRVENA ZVEZDA: Damir Kahriman, Zoran Rendulić (od 51. Srđan Plavšić), Aleksandar Luković, Luis Ibanjez, Marko Petković (od 41. Miloš Cvetković), Mičel Donald, Damijen Le Talek, Marko Grujić, Aleksandar Katai, Slavoljub Srnić, Ugo Vieira (od 67. Petar Orlandić).

RADNIČKI: Aleksandar Jovanović, Miloš Petrović, Radoš Bulatović, Nemanja Lakić-Pešić, Darko Bulatović, Marko Tomić (od 86. Petar Krstić), Petar Đuričković, Aleksandar Jovanović, Saša Marjanović, Andreja Apostolović (od 76. Miodrag Todorović), Marko Mrkić.