23 medalje za plivače Dubočice: Nina Stanisavljević oborila državni rekord na 50 metara prsno

Proteklog vikenda, plivači Dubočice vodili su plivačke borbe na dva fronta. Devetoro plivača je učestvovalo na prestižnom “Banja Luka Open”-u, dok je njih dvadeset pet učestvovalo na I letnjem kolu centralne Srbije.

U Banja Luci je u konkurenciji 527 plivača iz BiH, SAD, Srbije, Makedonije, Hrvaske, Slovenije, Italije, Katra, Turske i Letonije, Dubočica je uspela da osvoji ukupno 23 medalje. Najbolja srpska juniorka, Nina Stanisavljević je kod dama bila najtrofejnija, osvojivši ukupno 12 medalja, 6 u juniorskoj i 6 u seniorskoj kategoriji i to 5 zlatnih i 7 srebrnih, oborivši pritom record Srbije na 50 prsno do 18 godina. Ujedno je bila i najbolja u juniorskoj kategoriji.

Medalje su osvojili i Pešić Bratislav, koji je na ovom takmičenju isplivao i norme za EYOF u Bakuu i Komen kup u Burgasu, zatim Pešić Marija, Stefanović Uroš i Stojanović Anja.U Kruševcu je podmladak Dubočice uspeo da osvoji 16 medalja, od čega 7 zlata, 5 srebra i 4 bronze u konkurenciji 282 plivača iz 22 kluba Centralne Srbije.

Osvajači medalja bili su i Marinković Vuk, Ganić Patar, Jovanović Natalija , Mitrović Aleksa,Rakić Tara i Ristić Marko, kao i muška i ženska štafeta.

PRONAĐIMO JE! Nestala dvogodišnja Danka Ilić – prvi put u Srbiji aktiviran sistem PRONAĐI ME!

U Srbiji je večeras prvi put aktiviran sistem “Pronađi me” koji je napravljen za slučajeve …