17 medalja i 2 rekorda u Bugarskoj i Švajcarskoj za plivače Dubočice

Proteklog vikenda (05-06.09.) plivači Dubočice nastupili su na međunarodnim takmičenjima u Švajcarskoj i Bugarskoj. U Bugarskoj, nastupila je petočlana reprezentacija Dubočice (Nina Stanisavljević, Viktor Dimitrijević, Petar Stanisavljević, Iva Obradović i Ognjen Obradović), dok je u Švajcarskoj na međunarodnom takmičenju u Schaffhausenu nastupio Uroš Živanović.

U Bugarskom gradu Varna na “Crnomorskom kupu” plivači Dubočice okitili su se sa 11 medelja. Najtrofejnija predstavnica kluba na ovom takmičenju bila je Nina Stanisavljević sa osvojenih 6 medalja (jednom zlatnom, tri srebrne i dve bronzane). Nina je bila najbrža na 50m delfin, do srebrnih medalja je došla na 50 i 100m slobodno, kao i na 100m prsno, dok je bronzana bila na 50m prsno i 50m leđno. Viktor Dimitrijević osvojio je srebro na 100m leđno i bronzu na 200m leđno. Petar Stanisavljević osvojio je dva treća mesta na 50 i 100m prsno, dok je Iva Obradović osvojila srebro na 200m mešovito.

Kompletne rezultate sa ovog mitinga možete pogledati ovde

Istog vikenda, u Švajcarskom gradu Schaffhausen održao se međunarodni miting pod nazivom “Rheinfallmeeting Arena Kup” gde je naš klub predstavljao Uroš Živanović. U dva dana takmičenja Uroš se čak 5 puta popeo na najvišu stepenicu pobedničkog postolja u disciplinama 50m, 100m i 200m prsno, kao i 50m delfin i 100m slobodno, dok je srebro osvojio na 200m mešovito. Treba istaknuti da je ovaj nastup praćen obaranjem dva državna rekorda do 15 godina u disciplinama 50m prsno (29.92) i 100m prsno (1:05.47).

Nastup naših plivača dobar je parametar trenutne forme u pripremama za državno prvenstvo, koje se nadamo da će biti održano u decembru ove godine.