ZDRAVLJE SLAVILO U BOLJEVCU Ljubenković pogodio za pobedu dve sekunde pre kraja

Košarkaši Zdravlja pobedili su Rtanj u Boljevcu u dramatičnoj završnici rezultatom 76:78, po četvrtinama 18:18, 12:17, 22:22, 24:21.

Leskovčani su u 33. minutu imali 10 poena prednosti (55:65), ali su domaćini uspeli da meč uvedu u dramatičnu završnicu.

Rtanj je 15 sekundi pre kraja izjednačio rezultat poeom Stojanovića koji je pogodo jedno od dva slobodna bacanja.

Leskovčani su imali poslednji napada, a Ljubenković je 2 sekunde pre kraja postigao koš za pobedu i veliko slavlje leskovačkih košarkaša u Boljevcu.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Ljubenković 8 (5 skokova), Jović 9, Čvorović 16 (8 skokova, 3 asistencije), Andrejević 14 (4 skoka), Mijajlović (3 asistencije), Ristić, Dojčinović, Tešović 3, Tešanović 8, Stojković 15 (3 ukradene lopte), Jovanović 1, Stojiljković 4.

Zdravlje se posle ove pobede nalazi i dalje na samo 1 bod zaostatka u odnosu na vodeću Kolubaru sa učinkom od 6 pobeda i 2 poraza.

U sledećem, 9. kolu u svojevrsnom srpskom “klasiku”, Zdravlje u Leskovcu dočekuje kraljevačku Slogu.