UBEDLJIVA POBEDA Košarkaši Zdravlja bolji od kraljevačke Sloge

Košarkaši Zdravlja pobedili su večeras kao domaćini Slogu iz Kraljeva rezultatom 83:66, po četvrtinama 22:23, 24:11, 17:22, 20:10 u utakmici 9. kola Druge lige Srbije..

Leskovčani su tako nastavili trku za osvajanje prvog mesta u kojoj su za sada ostala još dva rivala – Kolubara i Mladost iz Smederevske Palanke.

Posle izjednačene prve četvrtine, domaćin je 1.000 svojih pristalica sjajnom odbranom u drugoj četvrtini stekao veliku prednost pred odlazak na odmor (46:34).

U nastavku period bolje igre Kraljevčana koji u 28. minutu stižu i o izjednačenja (54:54). Ipak do kraja ovog period Zdravlja 9:2 stiže do 7 poena prednost pre poslednje četvrtine (63:56).

Zdravlje – Sloga (Kraljevo) 83:66

Publicerat av Dnevnik Juga Lördag 24 november 2018

U poslednjoh 10 minuta ponovo odlična odbrana Leskovčana donosi odlučujuću prednost a na karaju i ubedljivu obedu u utakmici koja je u nekim srećnijim košarkaškim vremena predstavljala i svojevrsni “srpski klasik” i duel ekipa koji je donosio poseban rivalitet.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jović 24 (4 osvojene kipte, 3 asistencije, index 29), Mijajlović 2 (3 skoka), Stojković, Tešanović 8 (5 asistencija, 3 skoka), Čvorović 13 (3 skoka); Jovanović 4 (3 skoka), Ristić 5, Dojčinović 6, Andrejević 7 (4 skoka), Tešović, Stojiljković (3 skoka), Ljubenković 14 (3 skoka, 3 asistencije).

Posle 9. kola Zdravlje se nalazi na deobi 2 i 3. mesta sa ekipom Mladosti SP sa 7 pobeda i 2 poraza, i bodom zaostatka za vodećom Kolubarom.

U sledećem, 10. kolu košarkaši Zdravlja gostuju u Aleksincu gde će odmeriti snage sa ekipom Napretka.