Treći uzastopni poraz Radničkog: Spartak odneo bodove sa Čaira

Radnički je doživeo treći uzastopni poraz, a prvi od Spartaka na svom terenu od kada se ovi klubovi takmiče u Superligi.

Gosti su slavili rezultatom 1:0, golom Milića, a veoma lako situacija je mogla da bude potpuno drugačija. Od prvog sudijskog zvižduka Radnički je prikazivao bolju igru i imao inicijativu, prvo je Pavkov imao polupriliku u 5. minutu, odbrana je dobro reagovala, nekoliko sekundi kasnije oprobao se i Petrović. U 7.minutu je Arsić poslao loptu do Mrkića, mladi napadač našao je Pavkova, koji je šutirao sa pet metara u golmana gostiju. Spartak je svoju najbolju priliku imao u 30. minutu, Milić se našao sam ispred Bajića koji je odličnom reakcijom i krajnjim naporima uspeo da sačuv gol Radničkog. Do gola je mogao i Radnički, najbolju priliku za niški tim imao je Bulatović, koji je na dodavanje Jovanovića glavom udario loptu sa dva metra od gola Mirkovića, ali je fortuna bila naklonjena Spartaku, udarac defanzivca Nišlija završio je pored gola. Kontrola igre Nišlija se nastavila a gostujući fudbaleri bili su bez prave prilike, bez šanse da ugroze gol Bajića. Tako je bilo sve do 86. minuta kada je Torbica vukao kontru, razmenio nekoliko pasova sa Milićem koji je na kraju nakon par kontakata sa loptom zatresao mrežu Nišlija i postavio konačnih 0:1.

RADNIČKI – SPARTAK 0:1

Stadion: Čair, Niš Glavni sudija: Marko Popović (Beograd) Žuti kartoni: Mrkić, Pavkov (Radnički), Kovačević, Anđić, Torbica, Radovanović (Spartak)

Radnički: Vladimir Bajić, Radoš Bulatović, Nikola Stanković, Miloš Radivojević (od 79. Dušan Živković), Miloš Petrović, Miloš Stanojević, Lazar Arsić, Saša Stojanović, Aleksandar Jovanović, Marko Mrkić, Milan Pavkov

Spartak: Nikola Mirković, Nemanja Ćalasan, Aleksandar Radovanović, Aranđel Stojković, Marko Bašanović (od 74. Naemeka Ađuru), Marko Anđić, Nikola Kovačević, Nemanja Glavčić (od 59. Đorđe Ivanović), Daniel Farkaš, Vladimir Torbica (od 89. Savo Pavićević), Nemanja Milić

S. Mirković

SPECIJALNA OLIMPIJADA: Državno prvenstvo u stonom tenisu održano u Leskovcu

Danas se u SRC Dubočica u Leskovcu održava Državno prvenstvo Specijalne olimpijade Srbije u stonom …