TREĆA U NIZU Nišlije slavile u Surdulici

Trećom pobedom u nizu fudbaleri niškog Radničkog vratili su se na četvrtu poziciju na tabeli, čime su ponovo postali ozbiljan konkurent za izlazak u Evropu.

Nišlije su ovog puta slavili na gostovanju Radniku u Surdulici. Derbi južne pruge završen je rezultatom 2:1 a strelci su bili Kojić u 19. minutu, Stojanović u 68. minutu, a konačni rezultat postavio je Jovanović 11 minuta kasnije.

Niški fudbaleri su od početka meča kontrolisali igru, pokazali veliku želju za pobedom. Preko Travančića i Stojanovića pokušali su gosti u dva navrata da zatresu mrežu Čančarevića ali nije bilo većih opasnosti po domaćina. Igrao se 18. minut Surduličani su imali odličnu priliku, sa ivice šesnaesterca Milovanović je pokušao da lobuje Bajića, a lopta je završila tik iznad prečke. Nekoliko trenutaka kasnije gosti su kaznili propuštenu priliku Radnika. Arsić je poslao odličnu loptu ka Kojiću, a iskusni napadač plasirao je loptu u sa leve strane iza leđa Čančarevića.

Radnički nije posustajao ni nakon postignutog gola, napadali su, prvo preko Nome, koji se u 28. minutu spetljao u pokušaju da jedan na jedan uveća prednost Nišlija, a potom, japanac je pokušao da uposli Stojanovića, a on je propustio do Kojića, ali je napadač gostiju propustio sjajnu priliku da povisi rezultat.

Domaći su drugo poluvreme otvorili malo agresivnije, ali bez rezultatskog epiloga. Ozbiljnija prilika viđena je tek u 60. minutu, centaršut Radovića završio je u srcu šesnaesterca, ali je ponovo nedostajala završnica. Osam minuta kasnije Nišlije su uspeli da reše pitanje pobednika, Kojić je ovog puta pronašao Stojanovića. Centaršut sa desne strane, pronašao je vezistu Radničkog na drugoj strani šesnaesterca, Stojanović je uspeo krajnjim naporom, u 68. minutu zahvati loptu i povisi na 2:0.

Gosti su bili zadovoljni sa dva postignuta gola, pa su u nastavku meča svesno prepustili inicijativu Radniku, koji je u 79, minutu uspo da umanji vođstvo Radničkog. Milovaović je centrirao, a Jovanović glavom savladao Bajića za konačnih 2:1.

SUPERLIGA SRBIJE: RADNIK-RADNIČKI 1:2 (0:1)

Surdulica, 8. marta. Stadion Radnika. Gledalaca: 1200. Sudija: Milorad Mažić (Vrbas). Strelci: 0:1 Kojić 19. 0:2 Kojić 68. 1:2 Jovanović 79. Žuti kartoni: Đorić, Radović, Ivić (Radnik), Tomić, Petrović (Radnički).

RADNIK: Čančarević, Milovanović, Žarković, Gojković, Milovanović, Đorić (od 54. Ivić), Pejčić, Radović, Kjeremeh (od 46. Arsenijević), Stanković (od 73. Jovanović), Zlatanović.

RADNIČKI: Bajić, Petrović, Miloš Živković, Perendija, Stanković, Tomić, Arsić (od 75. Popara), Stojanović, Noma, Travančić (od 71. Mrkić), Kojić (od 89. Stanojević).