Super liga: Radnički (Niš) – Crvena Zvezda 0:3

Fudbaleri Radničkog su poraženi od Crvene zvezde u poslednjem meču 5. kola Suprlige Srbije rezultatom 0:3, golove za Zvezdu postigli su Vijeira u 16. minutu, dok je Aleksandar Katai bio dvostruki strelac u ovom meču, upisao se u 19. i 53. minutu.

Sam početak meča pripao je Radničkom koji je pritiskao poslednju liniju crveno-belih. Saša Stojanović je u meč ušao motivisano i njegovi pasovi ka napadačima i krilima Nišlija bili su velika glavobolja za odbranu. Pomenuti Caki je u 9. minutu uzeo loptu Renduliću na polovini Zvezde, oprobao se iz daljine ali je njegov pokušaj loba završio iza gola Kahrimana.

Pravo niotkuda, iz prvog udarca na gol Radničkog Crvena zvezda je došla do vođstva. Ristić je probio po levom boku, poslao loptu na peterac gde je sam između dva štopera bio Ugo Vieira i grudima poslao loptu iza leđa golmana Konovalova. Tri minuta kasnije nade Radničkog da može brzo do rezultatskog povratka razbio je Katai. Primio je loptu na ivici šesnaesterca, nanizao nekolicinu igrača odbrane i precizno pogodio desnu stranu gola Konovalova.

Presudan trenutak u prvom poluvremenu bio je i crveni karton Radoša Bulatovića, koji je nakon kontre Ruiza u poslednjim momentima prvog dela načinio faul, a sudija Glođović pokazao mu je drugi karton i poslao ga u svlačionicu.

Konačan rezultat postavio je Katai u 53. minutu, Petković mu je sa leve strane poslao pas na ivicu šesnaesterca, odbrana Nišlija je malo zakasnila i napadač Zvezde imao je prostora da snažno raspali po lopti, a ona je završila iza leđa Konovalova za 3:0. Crvena zvezda je meč završila takođe sa desetoricom, Tomas Fibel je dobio takođe drugi žuti karton, a igrao se 85. minut. Na kraju 0:3.

Radnički u sledećem kolu gostuje Metalcu u Gornjem Milanovcu, a Zvezda dočekuje Radnik.

RADNIČKI – CRVENA ZVEZDA 0:3 (0:2)

Stadion: Čair, Niš Glavni sudija: Vlado Glođović (Vrbas) Žuti kartoni: Bulatović (Radnički), Petković, Fibel (Crvena zvezda) Crveni karton: Bulatović (Radnički), Fibel (Crvena zvezda)

RADNIČKI: Ivan Konovalov, Nikola Stanković, Radoš Bulatović, Miloš Petrović, Aleksandar Jovanović, Pavle Popara (od 81. Aleksa Jovanović), Lazar Arsić, Saša Stojanović, Andreja Apostolović (od 46. Miloš Živković), Marko Mrkić, Milan Pavkov (od 53. Dušan Živković)

CRVENA ZVEZDA: Damir Kahriman, Mihailo Ristić, Tomas Fibel, Zoran Rendulić, Marko Petković, Damien Le Talek (od 46. Srđan Plavšić), Marko Poletanović, Gelor Kanga,

S. Mirković

Odbojkaški spektakl obeležio vikend u Leskovcu – Dubočica overila plasman u superligu (VIDEO)

Večerašnja utakmica između Odbojkaškog kluba “Dubočica” i ekipe OK “Topličanina” bila je više od obične …