Super B liga za rukometaše: Leskovčani porazom u Beogradu prepustili tron

Rukometaši Dubočice 54 posle utakmica 9. kola nisu više na liderskoj poziciji u Super B ligi Srbije.

Leskovčani su poraženi na gostovanju u Beogradu u duelu sa domaćim Obilićem rezultatom 31:27 (18:12). Gosti su održavali rezultatsku ravnotežu do 20. minuta (11:10), a Obilić je serijom 7:2 u završnici prvog dela igre stekao odlučujuću prednost u derbiju kola.

U nastavku period bole igre Beograđana koji su u par navrata imali i 9 golova “viška”, poslednji put u 50. minutu (29:20). Leskovčani su u završnici boljom igrom uspeli da ublaže poraz.

U ekipi Dubočice 54 najefikasniji su bili Aleksandar Marinković i Ilija Stanković sa po 7 postignutih golova, dok je mrežu Obilića 5 puta zatresao Andrija Atanasković.