Sjajni rezultati i 4 medalje za leskovačke dizače tegova na Gala kupu u Nišu

Na danasnjem 23.Gala Kupu u Nišu, leskovački klub “XL” osvojio 3 zlatne medalje i jednu bronzanu.

Učestvovalo je 60 takmičara iz 20-ak klubova iz Srbije i Bosne i Hercegovine.

U veoma jakoj konkurenciji, Miloš Vukićević ktg.+120kg osvojio 1.mesto u open i juniorskoj kategoriji, dignuvši 280 kg iz čučnja, 210 bench press i 285 mrtvo dizanje, total 775kg. Ujedno on je i apsolutno najjači junior na takmicenju, inače aktuelni vlasnik nacionalnog rekorda u benču 221 kg.

Drugi junior, takođe član Kluba sportova snage “XL”, Aleksandar Ranđelovic nastupao u ktg. do 105 kg i osvojio 1.mesto u juniorskoj i 3.mesto u open seniorskoj konkurenciji sa sledecim rezultatima, čučanj 205 kg, bench160 i mrtvo dizanje 225 kg, total 590 kg. Ovo je za njega fantastičan rezultat s obzirom da ima samo 21 god.

Treci takmičar tj.takmičarka 1.put nastupala u powerliftingu, osvojila 4.mesto u seniorskoj konkurenciji, čučanj 62,5 kg, benč 40 i mrtvo dizanje 97,5 kg, ukupno 200kg. Ovim takmičenjem Klub sportova snage “XL” uspešno završava sezonu za 2018.godinu.